نکات مهم برای خرید دستگاه هواساز :

در هر پروژه تجاری ، اداری ، مسکونی ، بیمارستانی و صنعتی که نیاز به خرید دستگاه هواساز می باشد می بایست برای خرید به نکات زیر توجه گردد:
1-کویل سرمایشی و گرمایشی دستگاه بر اساس استانداردهای بین المللی نظیر اشری طراحی و ساخته شده باشد .
2-از فروشنده بخواهید اطلاعات و ریپورت کویل سرمایشی و گرمایشی دستگاه هواساز شامل سطح ، تعداد ردیف ، تراکم فین ، سایز لوله کویل را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید به صحت مهندسی و انتخاب صحیح کویل اطمینان حاصل کنید.
3-هرچقدر کویل های سرمایشی و گرمایشی با دبی آب کمتر و افت فشار آب پایین تر بتواند بار برودتی و حرارتی بیشتری را تامین کند می توان گفت راندمان آن بیشتر است.
4-افت فشار آب در کویل باید در محدوده 1 الی 7 فوت ستون آب باشد و مقادیر بیشتر از این یعنی سطح کویل کمتر ، راندمان پایین تر دستگاه لذا به این پارامتر توجه داشته باشید. 5-فن های مورد استفاده باید بالانس استاتیکی و دینامیکی گردد.
6-استفاده از ورق گالوانیزه گرم برای بدنه الزامی است در خیلی از موارد سازندگان خارجی از ورق سیاه رنگ آمیزی شده استفاده می کنند.
7-داشتن سینی درین که به آسانی آب ناشی از تقطیر و شستش کویل ها و را تخلیه کند برای هواساز الزامی است سازنده باید شیب لازم را برای سینی درین جهت تخلیه آسان آب در نظر گیرد.
8-دوجداره بودن بدنه هواساز با عایق های الاستومریک بهترین گزینه است بهتر است عایق بدنه یک اینچ یا دو اینچ در نظر گرفته شود
9- از مهمترین پارامترها جهت خرید هواساز توجه به موجود بودن قطعات یدکی نظیر الکتروموتور ، فن ، کویل و فیلتر ها در آینده است از اینرو تعهد ارائه خدمات پس از فروش برای فروشنده بسیار مهم است. 10-فن هواساز بسته به افت فشار کل ( داخلی + خارجی) می تواند از نوع فوروارد یا بکوارد باشد. 11-داشتن شیر هواگیری بر روی کویل الزامی است. 12-پوشش های رنگی نظیر BLUE FIN و GOLDEN FIN عموما در زیبای ظاهر موثر است و بعنوان پوشش ضد خوردگی نمی باشد از اینرو در صورت نیاز به پوشش ضد خوردگی از سازنده بخواهید از پوشش های هرسایت یا مشابه استفاده نماید.
13-بسته به پروژه و نظر خریدار و مشاور سازنده می بایست بسترهای مختلف فیلتر را بر روی دستگاه نصب نماید لیکن استفاده از ابعاد استاندارد فیلتر های مصرفی و کیفیت هوابندی در حین تولید فیلترها بسیار مهم است.
14-رنگ آمیزی بدنه خارجی دستگاهها در طول عمر و زیبایی دستگاه موثر است رنگ های اپوکسی با زیر سازی مناسب و روکش لایه نهایی پلی یورتان بهترین گزینه برای رنگ آمیزی بدنه دستگاههاست.
15-ضخامت ورق بدنه بسته به ابعاد دستگاهها می تواند متفاوت باشد لیکن بهتر است کمتر از یک میلیمتر نباشد تا به مرور زمان دستگاه دچار سر وصدا نشود. 16-شاسی دستگاه هواساز جهت جلوگیری از انتقال لرزش به ساختمان بهتر است از نوع ناودانی استاندارد باشد.
17-بکارگیری لرزه گیر فنری یا لاستیکی زیر مجموعه الکتروفن هواساز الزامی است.
18-به ازای هر الکتروفن و فیلتر باید درب سرویس برای هواساز در نظر گرفته شود.
19-سرعت هوا بر روی کویل بهتر است در محدوده 400 الی 600 فوت بر دقیقه باشد و بهترین سرعت 500 فوت بر دقیقه است.
20-دمپرهای هواساز باید به آسانی باز و بسته گردد و قابلیت نصب موتور دمپر را داشته باشند.
21-هوابند بودن درب های بازدید و بدنه هواساز از اصول اولیه ساخت دستگاه هواساز است و سازنده باید بدان توجه داشته باشد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟