نکات مهم برای خرید فن کویل سقفی :

فن کویل های مختلف با برندهای داخلی و خارجی در بازار داخلی ایران یافت می شود لیکن مهمترین پارامتر های فنی برای خرید یک دستگاه فن کویل به شرح زیر است:
1-کویل دستگاه بر اساس استانداردهای بین المللی نظیر اشری طراحی و ساخته شده باشد .
2-از فروشنده بخواهید اطلاعات کویل دستگاه فن کویل شامل سطح ، تعداد ردیف ، تراکم فین ، سایز لوله کویل را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید با بهترین و استانداردترین حالت مقایسه نمایید.
3-هرچقدر فن کویل با دبی آب کمتر و افت فشار آب پایین تر بتواند بار برودتی بیشتری را تامین کند می توان گفت راندمان آن بیشتر است.
4-افت فشار آب در فن کویل باید در محدوده 1 الی 7 فوت ستون آب باشد و مقادیر بیشتر از این یعنی سطح کویل کمتر ، راندمان پایین تر دستگاه لذا به این پارامتر توجه داشته باشید. 5-فن های مورد استفاده در ساخت دستگاه باید دارای سطح صدای پایین باشد.
6-استفاده از ورق گالوانیزه گرم برای بدنه الزامی است در خیلی از موارد سازندگان خارجی از ورق سیاه رنگ آمیزی شده استفاده می کنند.
7-داشتن سینی درین که به آسانی آب ناشی از تقطیر آب کویل را تخلیه کند برای فن کویل الزامی است سازنده باید شیب لازم را برای سینی درین جهت تخلیه آسان آب استفاده نماید.
8-عایق سینی درین جهت جلوگیری از تقطیر بخارات هوا بر روی سینی درین الزامی است .
9-یکی از مهمترین پارامترها جهت خرید فن کویل توجه به موجود بودن قطعات یدکی نظیر الکتروموتور و فن در آینده است محصولات ساخت داخل در این خصوص دارای اولویت می باشند. 10-جنس فن فن کویل می تواند فلزی یا پلیمری باشد فن های پلیمری کم صدا تر و سبک ترند و صرفا باید پلیمر استفاده شده دارای نقطه دمای دفرمگی بالا باشد. 11-داشتن شیر هواگیری بر روی کویل و کانکشن فن کویل الزامی است. 12-پوشش های رنگی نظیر BLUE FIN و GOLDEN FIN عموما در زیبای ظاهر موثر است و بعنوان پوشش ضد خوردگی نمی باشد.
13-داشتن فیلتر قابل شستشو با افت فشار هوای کم در ورودی فن کویل الزامی است فیلترهای آلومینیومی بهترین گزینه برای این مورد می باشد.
14-بسته بندی کارتنی مناسب برای فروشنده یک امتیاز مثبت است و نشان از توجه به کنترل کیفی محصول دارد.
15-ضخامت ورق بدنه فن کویل بهتر است کمتر از یک میلیمتر نباشد تا به مرور زمان فن کویل دچار سر وصدا نشود.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟